Oferta:

Usługi:

"Sukces i dynamiczny rozwój firmy zawdzięczamy zaangażowaniu całej rodziny"
Zielke poleca usługi
firmy Gran Marmi

Kamienne schody. Jak sprawić aby nie były śliskie?

Kamienne schody. Jak sprawić aby nie były śliskie?

Projektując schody zewnętrzne należy unikać używania płyt z polerowanymi powierzchniami. Przy schodach wewnętrznych, możemy stosować płyty polerowane, nadając ich fragmentom chropowatą fakturę.

Zazwyczaj przy schodach wewnętrznych, każdy ich stopień poddajemy procesowi częściowego piaskowania, który polega na wytworzeniu chropowatego paska wzdłuż stopnia. Drugą metodą jest naklejanie paska o chropowatej fakturze. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Pozostawiając możliwie największą wypolerowaną powierzchnię każdego ze stopni, oddajemy piękno kamienia, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo.

Jeżeli schody będą montowane na zewnątrz, wówczas zalecamy powierzchnie płomieniowane. Żadna powierzchnia, nie zabezpieczy przed ewentualnym poślizgiem, wówczas gdy spadnie śnieg. Dobrym rozwiązaniem w takich przypadkach, jest stosowanie podgrzewanych elektrycznie okładzin. Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników, okładzina będzie działać w mroźny, wilgotny dzień. Systemy czujników temperatury i wilgoci, kabli grzejnych oraz termoregulatorów są w pełni zautomatyzowane. Ich działanie sprawa, że w suche i zimne dni okładzina nie działa, co prowadzi do oszczędzania energii.

 

źródło: www.rynekkamienia.pl

‹ POWRÓT